iki işlemli toplam çikarma problemleri 2. sinif Matematik dersi

2. sınıf matematik dersi iki işlemleri problemler toplama çıkarma

1. Ali’nin 14 tane misketi vardı. Teyzesi ona 9 tane misket verdi. Daha sonra dayısı ona 8 tane daha misket verdi. Ali’nin ne kadar misketi oldu?

2. Lale’nin 17 tane kalemi vardı. Dedesi 10 tane kalem verdi. Daha sonra babasına 8 tane kalem verdi. Lale’nin ne kadar kalemi kaldı?

3. Umut’un 16 tane topu vardı. Ablasına 12 tane top verdi. Daha sonra ninesi ona 5 tane top verdi. Umut’un ne kadar topu oldu?

4. İrem’in 13 tane topu vardı. Ablası ona 14 tane top verdi. Daha sonra ninesi ona 10 tane daha top verdi. İrem’ in ne kadar topu oldu?

5. Osman’ın 19 tane kalemi vardı. Dayısına 9 tane kalem verdi. Daha sonra ablasına 7 tane kalem verdi. Osman’ın ne kadar kalemi kaldı?

6. Ali’nin 13 tane kalemi vardı. Babası ona 14 tane kalem verdi. Daha sonra babası ona 9 tane daha kalem verdi. Ali’nin ne kadar kalemi oldu?

7. Lale’nin 19 tane kalemi vardı. Teyzesine 11 tane kalem verdi. Daha sonra amcasına 7 tane kalem verdi. Lale’nin ne kadar kalemi kaldı?

8. Sıla’nın 15 tane şekeri vardı. Babası ona 18 tane şeker verdi. Daha sonra Sıla annesine 5 tane şeker verdi. Sıla’nın ne kadar şekeri kaldı?

9. Umut’un 17 tane çorabı vardı. Abisine 13 tane çorap verdi. Daha sonra dayısı ona 7 tane çorap verdi. Umut’un ne kadar çorabı oldu?

10. Kaya’nın 18 tane topu vardı. Dedesi ona 12 tane top verdi. Daha sonra dayısı ona 5 tane daha top verdi. Kaya’nın ne kadar topu oldu?

11. Ozan’ın 17 tane kalemi vardı. Halasına 14 tane kalem verdi. Daha sonra babasına 9 tane kalem verdi. Ozan’ın ne kadar kalemi kaldı?

12. Okan’ın 20 kalemi vardı. Halasına 10 tane kalem verdi. Daha sonra babasına 10 tane kalem verdi. Okan’ın ne kadar kalemi kaldı?

13. Ozan’ın 20 tane kalemi vardı. Halasına 12 tane kalem verdi. Daha sonra babasına 8 tane kalem verdi. Ozan’ın ne kadar kalemi kaldı?

14. Oya’nın 21 tane kirazı vardı. Halası 9 tane kiraz verdi. Daha sonra babası 10 tane kiraz daha verdi. Oya’nın ne kadar kirazı kaldı?

>>indir<<

Reklam

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s