2 işlemli toplama problemleri 2. sinif matematik dersi

2 işlemli toplama problemleri 2. sınıf matematik dersi

  1. Ece’nin 25 tane şekeri vardı. Annesi ona 27 tane şeker verdi. Daha sonra halası Ece’ye 18 tane şeker verdi. Ece’nin ne kadar şekeri oldu?

 

  1. Tan’nın 55 tane çorabı vardı. Annesi 27 tane çorap verdi. Daha sonra halası ona 8 tane çorap verdi. Tan’nın ne kadar çorabı oldu?

 

  1. Mine’nin 24 tane misketi vardı. Ablası ona 28 tane misket verdi. Daha sonra arkadaşı ona 19 tane daha misket verdi. Mine’nin ne kadar misketi oldu?

 

  1. Nil’in 68 tane lalesi vardı. Halası 23 tane lale verdi. Daha sonra teyzesi 9 tane lale daha verdi. Nil’in ne kadar lalesi oldu?

 

  1. Ela’nın 34 tane çorabı vardı. Dedesi ona 38 tane çorap verdi. Daha sonra ninesi ona 29 tane daha çorap verdi. Ela’nın ne kadar çorabı oldu?

 

  1. Talat’n 60 tane topu vardı. Dedesine 30 tane top verdi. Daha sonra babası 10 tane top verdi. Talat’ın ne kadar topu oldu?

 

  1. Eda’nın 47 tane topu vardı. Dayısı ona 26 tane top verdi. Daha sonra teyzesi Eda’ya 18 tane top verdi. Eda’nın ne kadar topu oldu?

 

  1. Esma’nın 46 tane boya kalemi vardı. Dedesi 38 tane boya kalemi verdi. Daha sonra abisi ona 6 tane boya kalemi verdi. Esma’nın ne kadar boya kalemi oldu?

 

  1. İclal’in 32 tane boya kalemi vardı. Halası ona 29 tane boya kalemi verdi. Daha sonra dedesi ona 24 tane daha boya kalemi verdi. İclal’in ne kadar boya kalemi oldu?

 

 

  1. Seda’nın 41 tane boya kalemi vardı. Abisi 20 tane boya kalemi verdi. Daha sonra dedesi 19 tane boya kalemi verdi. Seda’nın ne kadar boya kalemi oldu?

>>indir<<

Reklam

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s