iki işlemli toplama ve çikarma işlemi problemleri 2. sinif matematik dersi

2. sınıf matematik dersi iki işlemli toplama ve çıkarma problemleri

1. Kaya’nın 24 tane topu vardı. Abisi ona 11 tane top verdi. Daha sonra halası ona 5 tane daha top verdi. Kaya’nın ne kadar topu oldu?

2. Tuna’nın 19 tane misketi vardı. Abisine 13 tane misket verdi. Daha sonra teyzesine 2 tane misket verdi. Tuna’nın ne kadar misketi kaldı?

3. Tuana’nın 23 tane misketi vardı. Arkadaşı ona 14 tane misket verdi. Daha sonra Tuna teyzesine 7 tane misket verdi. Tuana’nın ne kadar misketi kaldı?

4. Rana’nın 15 tane topu vardı. Abisine 11 tane top verdi. Daha sonra ninesi ona 4 tane top verdi. Rana’nın ne kadar topu oldu?

5. Rıza’nın 13 tane lalesi vardı. Dayısı ona 13 tane lale verdi. Daha sonra abisi ona 5 tane daha lale verdi. Rıza’nın ne kadar lalesi oldu?

6. Umut’un 19 tane boya kalemi vardı. Dayısına 10 tane boya kalemi verdi. Daha sonra abisine 9 tane boya kalemi verdi. Umut’un ne kadar boya kalemi kaldı?

7.  Ali’nin 14 tane şekeri vardı. Ablası ona 10 tane şeker verdi. Daha sonra abisi ona 6 tane daha şeker verdi. Ali’nin ne kadar şekeri oldu?

8.  Murat’ın 17 tane çorabı vardı. Dedesine 3 tane çorap verdi. Daha sonra arkadaşına 10 tane çorap verdi. Murat’ın ne kadar çorabı kaldı?

9.  Sıla’nın 14 tane topu vardı. Dedesi ona 12 tane top verdi. Daha sonra Sıla ablasına 7 tane top verdi. Sıla’nın ne kadar topu kaldı?

10.  Lale’nin 17 tane lalesi vardı. Babasına 13 tane lale verdi. Daha sonra teyzesi ona 6 tane lale verdi. Lale’nin ne kadar lalesi oldu?

11.  Umut’un 14 tane boya kalemi vardı. Dedesi ona 11 tane boya kalemi verdi. Daha sonra dayısı ona 6 tane daha boya kalemi verdi. Umut’un ne kadar boya kalemi oldu?

12.  Osman’ın 19 tane topu vardı. Abisine 11 tane top verdi. Daha sonra arkadaşına 8 tane top verdi. Osman’ın ne kadar topu kaldı?

13.  Tuna’nın 11 tane kalemi vardı. Dayısı ona 11 tane kalem verdi. Daha sonra amcası ona 11 tane daha kalem verdi. Tuna’nın ne kadar kalemi oldu?

14. Ali’nin 17 tane şekeri vardı. Dayısına 8 tane şeker verdi. Daha sonra annesine 6 tane şeker verdi. Ali’nin ne kadar şekeri kaldı?

>>indir<<

Reklam

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s